Beskrivelse
Shield felg for skivebrems – maksimal styrke for gravity og enduro
Shield er en spesialdesignet felg utviklet for syklister som prioriterer maksimal styrke og holdbarhet i krevende terreng. Den er laget av høykvalitets 6061 T6 aluminium, som gir en optimal balanse mellom robusthet og lav vekt. Den solide sleeved-skjøten sørger for ekstra stabilitet og lang levetid, selv under harde belastninger på stien eller i bikeparken.
Den brede felgprofilen gjør at dekket sitter stabilt på plass, også ved lavere lufttrykk og i aggressive svinger. Dette gir bedre grep og kontroll når du kjører gjennom berms og tekniske partier. De tykke sideveggene og de brede felgkantene bidrar samtidig til å redusere risikoen for punkteringer og såkalte pinch flats.
Shield-felgen er utviklet for dekkbredder fra 2.1” til 2.5”, noe som gjør den ideell for enduro, downhill og andre gravity-disipliner hvor pålitelighet og styrke er avgjørende.
- materiale: 6061 T6 aluminium
- konstruksjon: sleeved skjøt for økt styrke
- bred felgprofil for bedre dekkstabilitet
- tykke sidevegger og brede felgkanter reduserer risiko for pinch flats
- kompatibel med dekkbredde: 2.1”–2.5”
- utviklet for gravity, enduro og aggressiv terrengsykling
- beregnet for skivebrems
Vi bygger hjulsett! Har du et nav du ønsker å bygge et nytt hjul rundt? Ta kontakt med oss, vi har tilgang på forskjellige felger og eiker, i alle prisklasser.
Artikkelnummer: DART-A2265
EAN: 5906720893227




